Dekstrokardia. Cewnikowanie serca nr1

Autor: (admin) Data dodania: 22 Wrzesień 2014 Typ materiału: DICOM
Dział medycyny: Chirurgia klatki piersiowej , Chirurgia ogólna , Choroby wewnętrzne , Kardiologia , Pediatria Część ciała: tułów (truncus)
Ocena: 
0
Brak ocen
Opis:

Dg. Dekstrokardia, AVSD jak w SV, hipoplazja LV. Stan po operacji TCPC. MAPCAs. Krwawienie z dróg oddechowych.
Wiek: 12 lat
Waga: 31kg wzrost: 137cm
Skopia: 16,2min dawka: 387,6 μGym2 36,0mGy

Cewnikowanie serca

Dostęp: nakłucie prawej tętnicy udowej, koszulka 5F.

Cewnik JR 4F, wprowadzono selektywnie do tętnicy piersiowej wewnętrznej lewej, wykonano angiografię uwidoczniając siatkę nieprawidłowych naczyń odchodzących od LIMA. Wprowadzono dwa coile (IMWCE 3-PDA-5 i IMWCE 3-PDA-3) uzyskując zamknięcie naczynia. Następnie cewnik wprowadzono do gałęzi odchodzącej od LIMA, umieszczono coila IMWCE 3-PDA-3 i zamknięto naczynie. Przebieg zabiegu bez powikłań.

WNIOSKI:. Dekstrokardia, AVSD jak w SV, hipoplazja LV, DORV, PS. Stan po operacji założenia dwukierunkowego zespolenia SVC-RPA. Zamknięcie kolaterali aortalno- płucnej coilem.

Zalecenia: Dekstrokardia, AVSD jak w SV, hipoplazja LV. Stan po operacji TCPC. MAPCAs. Krwawienie z dróg oddechowych. Zamknięcie naczyń krążenia obocznego coilem.

1. Kontrola opatrunku na kończynie dolnej prawej (opatrunek uciskowy na prawej tętnicy udowej), kontrola ukrwienia kończyn dolnych. Poluźnienie opatrunku uciskowego o 19.00 (założono o 17.30), usunięcie o 20.30 (lub wcześniej/później w zależności od ukrwienia kończyn dolnych).
2. Monitorowanie czynności życiowych (HR i SatO2 stale, BP, co 15 min przez pierwsze 3 godziny, co 30 min przez dalsze 2 godziny, dalej, co godzinę do 8 godzin po zabiegu.
3. Ze względu na wywiad krwawienia z dróg oddechowych, podanie Fraxiparine tylko przy istotnym zaburzeniu ukrwienia kończyny dolnej.

Pokaż więcej
Wszystkie komentarze (0)
Pokaż więcej